Proiectul “Șah în Școală” a luat premiul I la secțiunea „Educație și Învățământ” în cadrul Galei Societății Civile – ediția cu nr 22.

Evenimentul de referință a avut loc pe 20 iunie, sub conceptul „Comunitățile pentru binele comun”, unde au fost premiați cei care mobilizează oamenii din jurul lor și care se implică activ în viața comunităților.

Gala Societății Civile a ajuns la a 22-a ediție – premiază cele mai valoroase inițiative și proiecte comunitare, derulate de organizații non-guvernamentale, grupuri de inițiativă și persoane fizice.

Proiectul Șah în școală vizează dezvoltarea șahului ca instrument educațional național, prin implementarea unui sistem organizat în fiecare județ, atragerea copiilor către performanță și promovarea șahului pentru îmbunătățirea rezultatelor școlare ale elevilor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.